Haftanın Yeni Filmleri 06.10.2017  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 27.07.2017 - Hollanda)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Xavier Gens
 

 

Korku Kayıtları
The Crucifixion

Gerçek hayat olaylarına dayanan bu filmde; bir rahip, şeytan çıkarma eylemini üzerinde gerçekleştirdiği bir rahibeyi öldürdüğü gerekçesiyle hapis cezasına mahkûm edilir; bir araştırmacı gazeteci, bu kişinin aslında zihinsel olarak hasta birisini öldürüp öldürmediğini veya bu iddiaların yanlış olup olmadığını ve onun sadece şeytani bir varlıkla yaptığı savaşı kaybedip kaybetmediğini belirlemeye çabalar. Kendisinin de tecrübe ediyor olabileceği gibi... Crucifixion'un arkasındaki hikaye, 2005 yılı Ocak ayında meydana gelen olaylara dayanılarak hayata geçirilmiştir. Tanacu Şeytan Çıkarma Ayini; Romanya'nın Vaslui Kontundaki Tanacunun Romen Ortodoks Kilisesi Manastırındaki zihinsel hasta olan Irina Cornici'nin, diğer dört rahibenin yardımıyla rahip Daniel Petre Corogeanu tarafından şeytan çıkarma ayini sırasında öldürüldüğü bir davaydı. Dava, Rumen medyasında yaygın bir şekilde yer bulmuş ve uzun süren bir davanın ardından bir Şizofreni hastasını öldürdüğü için beşi de cinayetten ötürü suçlu bulunmuştur. Hayes kardeşler hikayeyi tesadüfen buldu ve bu hemen dikkatlerini çekti; çünkü bu, bilimle din arasında bir hikaye idi.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2017
Tür * : Horror Mystery Thriller
Süre : 90 dakika
Ülke : İngiltere Romanya
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Xavier Gens
Senaryo : Chad Hayes, Carey Hayes.
Müzik : David Julyan
Görüntü Yönetimi : Daniel Aranyó
Kurgu :
Sanat Yönetimi : Tony Noble, Calin Papura.
Oyuncular : Sophie Cookson, Corneliu Ulici, Brittany Ashworth, Matthew Zajac, Diana Vladu, Florian Voicu, Radu Bânzaru, Javier Botet, Iván González, Emil Mandanac, Radu Andrei Micu, Olivia Nita, Alexis Rodney.
Yapımcı Firma : Motion Picture Capital, Premiere Picture, The Safran Company.
İthalatçı Firma : Filmdom
Dağıtımcı Firma : CGVMars
Sınıflandırma :
Editör : (4/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır