Haftanın Yeni Filmleri 13.10.2017  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 13.10.2017 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Yasemin Erkul Türkmenli
 

 

Bir Nefes Yeter
Bir Nefes Yeter

Hayattan vazgeçmiş bir adam olan Yaman'la, hayata tutunmaya çalışan bir kız olan Nefes'in yollarının kesişmesi sonucu başlayan bir aşk hikayesi... Yaşadığı olaylarla hayattan bir beklentisi kalmamış olan Yaman bir arayış içerisinde iken karşısına yine kendisi gibi olan Nefes çıkar ve ikili arasında büyük bir aşk başlar. Zamanla yaşadıkları zorluklara karşı göğüs gereceklerdir... Aynı masum çığlıkla geldik dünyaya… Hayatın kapısını açan o ilk cılız ağlama nasıl da can olur cana… Başlangıcı bilinen, sonu belirsiz bir hayat planıyla başlar o ilk nefesin serüveni... Ve kayda geçer doğum anındaki o kudretli, sürprizlere meyilli, gizemli yaradılış sevinci... Tek pusulamız “yaşamaktır” bundan sonra .  Ve yaşamak çok yaman bir nefes aslında… Göl kıyısında bir küçük kasabada ufuktan daha açık, kimi zaman karanlık gerçeklerle yüzleşen iki gencin romantizm,  aşk ve gerilim yüklü dramında izlerken kendimizle yeniden yüzleşeceğimiz, irademizi  sınava çekecek çok tema var. Hepimiz hayatın içinde mutlaka bir kere o çok zor soruyla karşı karşıya geliriz: “Hey Allahım;  şimdi ben ne yapacağım?”… Elimiz ayağımız kesilir. İçimiz titrer. Kalbimiz bin parçaya bölünür. Sesimiz kaybolur.  Akıl susar. Ruh yorulur. Dünya durur. İşte o anda mucize gerçekleşir  ve aşk gelip te kapıyı çalarsa yanıt tektir: “Bir Nefes Yeter Aşk”. Aşk kader mi? Masal mı? Yoksa rüya mı? Aşka düşünce kalpler;  nefesler  tutulmaz mı? Tüm bu soruların cevabı içimizde;  doğumda yazılı hayatların bu çetin yol ayrımında varoluşumuza derin izler taşıyacak, uzun zaman akıllardan çıkmayacak; üstü kapalı ama kilitleri belli yangın misali alevli, içimizi yakacak sıcak odalardan geçeğiz birlikte… Yakışıklı, mutsuz, kayıp  delikanlı Yaman ve sıcakkanlı, iyimser, güzeller güzeli Nefes ‘in buluşması alt üst edecek dünyayı... Çıkışı bulmak için tek şart belirecek… Ucu bucağı belirsiz labirentten kaçışı ararken soluğumuz kesilecek; Hangi kilit açabilir soluksuz kalan kalbin nefesini? Bir Nefes Yeter Aşk kalpleri titretecek hikayesi ve görsel şöleniyle izleyiciyle buluşuyor. Yeni mevsimlere geçerken, devri daimi aklımıza yazan bir duygu yağmuru bu. Aldığımız her nefesi bir şenlik kılmaya samimi bir davet. İnsanlık görevimizi en masum şekliyle hatırlatan bir senaryo... Ana rahminden çıktığımız an kadar yalın, bilge ve umuda yazgılı insanların hayata bağlı kalma çabası… Çağın  ve çağların hikayesi... Her ölümün bir yeni doğuş olduğunu hiç unutmadan yaşama…Ve enneti yeryüzünde kurmak istiyorsak; Bir Nefes Yeter...

http://birnefesyeter.com

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2017
Tür * : Drama
Süre : 90 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Yasemin Erkul Türkmenli
Senaryo : Pelin Karamehmetoğlu
Müzik : Gökhan Kırdar
Görüntü Yönetimi : Refik Çakar
Kurgu : Fatih Yılmaz
Sanat Yönetimi : Yeliz Çiçek
Oyuncular : Seçkin Özdemir, Tuvana Türkay, Zuhal Gencer Erkaya, Hakkı Ergök, Galip Erdal, Nilüfer Kurt, Mihriban Er, Coşkun Özmeriç.
Yapımcı Firma : Bizim Reklamcılık Yapımcılık (Burak Törer, Asuman Erdoğan)
Dağıtımcı Firma : CGVMars
Sınıflandırma :
Editör : (4/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır