Haftanın Yeni Filmleri 27.10.2017  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 27.10.2017 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Rıza Sönmez
 

 

Orhan Pamuk'a Söylemeyin Kars'ta Çektiğim Filmde Kar Romanı da Var
Orhan Pamuk'a Söylemeyin Kars'ta Çektiğim Filmde Kar Romanı da Var

Kars’ta yaşayan görme engelli Şarkıcı Yüksel, hatırlı misafirler ağırlayacaktır fakat çalıştığı müzisyenler Erzurum’da bir festivale gitmek zorundadır. Yüksel yeni müzisyenler aramak zorundadır. Orhan Pamuk hayranı Berber Kazım, Kar romanındakileri andıran insanların, sokakların, objelerin fotoğraflarını çekip kartpostal yapmaktadır ancak bazı Karslıları ikna etmekte zorlanmaktadır. İki kahramanın arayışına üç hayali müzisyen, iki çırak ve kaz kovalayan bir çocuk eşlik etmektedir.

Blind Singer Yüksel is expecting some respectable customers, however the best musicians of the town are engaged to leave to another city for a folk dance competition, therefore Yüksel needs to locate new musicians. Barber Kâzım takes photographs of people who resemble the characters in the novel Snow by Orhan Pamuk as well as streets and objects to print as postcards, but he has a hard time convincing the townspeople who are not fond of the novel which is set in Kars. The pursuit of the two heroes intersects with three imaginary musicians, two apprentices, and a goose-chasing boy.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2016
Tür * : Drama Musical
Süre : 78 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Rıza Sönmez
Senaryo : Rıza Sönmez
Müzik : Hasan Yükselir
Görüntü Yönetimi : Zekeriya Kurutuluş
Kurgu : Ayhan Ergürsel
Sanat Yönetimi : Fırat Çete
Oyuncular : Yüksel Ermutlu, İsrafil Parlak, Vildan Atasever, İdil Vural, Numan Çakır, Atılay Uluışık, Haydar Koçolu, Bahtiyar Yıldızlı, Serhat Işık, Doğukan Çiçek, Arif Çiftçi Tellioğlu.
Yapımcı Firma : İstanbul Film Prodüksiyon (Rıza Sönmez, Hasan Hüseyin Sümbül, Emre Oskay)
Dağıtımcı Firma : Yeşilçam
Sınıflandırma :
Editör : (3/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır