Haftanın Yeni Filmleri 17.11.2017  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 17.11.2017 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Dersu Yavuz Altun
 

 

Ayaz
Ayaz

Hasan, küçük yaşta, başka bir adamla kaçan yengesini çevresinin baskısıyla öldürür. Cezaevi sürecinde yaptığından derin pişmanlık duyarak aklını yitirme noktasına gelir. Tek çıkış yolu vardır; Cezaevinden çıktıktan sonra annesini öldürdüğü için kimsesiz kalan çocuk Ayazı yanına alarak, Onun yüzünü güldürmek. Kamyon şoförü olan Hasan Ayaz'la birlikte yolculuklara çıkmaya başlar. Kocasından kaçarken ikilinin karşısına çıkan Helün ve küçük kızı Hazal yolculuğu kimsenin ön göremeyeceği noktalara taşır.

Hasan bows to pressure from his family and kills his sister-in- law for running away with another man in order to restore the family’s honour. During his subsequent time in jail, Hasan is haunted by his murderous act and knows deep down that the only way to ease his guilt is to reach out to his orphaned nephew, Ayaz. When Hasan is released from prison and reconnects with Ayaz, they cross paths with Helün and her daughter, Hazal, who are on the run from Helün’s junkie husband. And somehow, the four become a family...

http://ayazfilm.com/

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2016
Tür * : Drama
Süre : 110 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Dersu Yavuz Altun
Senaryo : Dersu Yavuz Altun
Müzik : Cem Ömeroğlu
Görüntü Yönetimi : Candan Murat Özcan
Kurgu : Taner Sarf
Sanat Yönetimi : Erdal Tuzla
Oyuncular : Deniz Telek, Özlem Aktaş, Çağlar Tüfekçi, Umut Keleş, Bahtiyar Engin, Ali Gül, Ercan Demirel, Yıldırım Şimşek, Kadriye Çetinkaya, Melek Çınar.
Yapımcı Firma : Yeniden Film (Oğuzhan Güler)
Dağıtımcı Firma : Orak Film
Sınıflandırma :
Editör : (5/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır