Haftanın Yeni Filmleri 02.02.2018

» Sinemalar ve Seanslar
 

Tuncer Gürbüz
 

 

Cin Çeşmesi
Cin Çeşmesi

www.cincesmesifilmi.com

Raziye ve Kanber Hoca iki kardeştir. Raziye aynı köyde bulunan Kamil’e, Kanber ise Şerife’ye sevdalıdır. Kamil’in annesi Hatice, Raziye ve Kamil’in ilişkilerine onay vermez ve bunun üzerine Kamil’i Kanber’in sevgilisi Şerife ile evlendirir. Raziye ve Kanber sevdiklerinin birbiri ile evlendirilmesini hazmedemedikleri için bütün köyü lanetlerler. Bu lanetin sürmesi için Kulyas Cinleri ile anlaşma yaparlar. Fakat Kâmil ve Raziye çoktan birlikte olmuştur. Bir süre sonra Kamil’in hem Şerife’den hem de Raziye’den kız çocukları olur. Raziye bir gece kendi kızını koruma altına almak için diğer kızla değiştirir. Değişen bebek talihsiz bir şekilde ölür. Şerife ise kendi bebeği sanarak Raziye’nin bebeğini büyütmüştür.
Raziye kızının mutluluğu için başka köyden bir çobanı büyü ile zengin eder ve tek şartı Şerife ve Kâmil tarafından büyütülen kızı Melek’in çoban Hasan’ın oğlu Emrah ile evlenmesidir. Bu büyü sırasında Kâmil ve Cengiz’den yardım alır. Ama cinler kurban istediklerinden dolayı Kamil’i öldürürler. Büyünün tutması için Cengiz’in köyü terk etmesi ve Hasan’ın da köye taşınması gerekir. Fakat Cengiz’in oğlu İsa ile Melek birbirini seviyorlardır. Çocuklar büyüdüğünde Emrah ile Melek evlenir. Ama Melek, İsa’yı unutamamıştır. İsa da Melek’i unutamamıştır. Arkadaşı Ejder’in de teşvikleri ile hem köyünü hem de Melek’i görmek için yıllar sonra köye döner. Fakat köyü bir türlü bulamaz. Bu sırada Kanber ile karşılaşır. Kanber ona geçmişteki olayları anlatır. İsa’nın köye gelmesi ile gerçek anlaşılır. Kanber ve Raziye’nin cinlerle olan anlaşmasının bozulmaması için her 5 senede 1 kurban verilmesi gerekmektedir. Ve kurbanların Emrah, İsa ve Melek olduğu anlaşılır. 5 sene sonra Mustafa Kaya isimli bir medyumun günlüklerinde anlatılan bu olayları 3 öğrenci film yapmak amacı ile köye gelirler ve kurban edilirler. 3 gencin hocalarının Ejder’dir. Ejder aynı zamanda Kanber’in oğludur ve kurbanları köye yönlendiren kişidir.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2017
Tür * : Horror Thriller
Süre : 88 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Tuncer Gürbüz
Senaryo : Mustafa Kaya
Müzik : Gökhan Çakıcı
Görüntü Yönetimi : Malik Ejder Şentürk
Kurgu : Halim Çetin
Sanat Yönetimi : Makinist Film
Oyuncular : Mustafa Kaya, İlayda Özdoğan, Yaşar Aydınlıoğlu, Ece Baykal, Mehmet Tanrıöver, Yavuz Çetin, Gülten Keskin, Cengiz Demir Öztürk.
Yapımcı Firma : İstanbul Media (Tarık Karekulak)
Dağıtımcı Firma : MC Film
Sınıflandırma :
Editör : (2/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır