Haftanın Yeni Filmleri 30.03.2018  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 30.03.2018 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Tuncer Gürbüz
 

 

Kabus
Kabus

Bu hikaye, bir medyumun günlüğünden esinlenerek kurgulanmıştır. Hikâyede bahsi geçen Özge ve Doğan karakteri ile süslenen B.UZUN ve üvey kardeşi yazar F.CANDAN Medyum Miraç Kaya’nın danışanıdır. İçeriğinde oldukça fazla sosyal mesaj barındıran bu film gerçek hayatta yaşanmış bir hikâyedir. Danışanım B. UZUN, 9 yaşında babasının ölüm haberini okulda resim dersinde alır. Çocukluktan olsa gerek ki nasıl bir tepki vereceğini bilemez. B.UZUN’UN annesi N.CANDAN yaşadığı maddi sıkıntılardan kurtulmak için eşinin ölümünden dört yıl sonra daha önce evlilik yapmış ve bir çocuk babası olan Ş. CANDAN ile evlenir. Ş. CANDAN’IN ilk eşinden olan şizofreni hastası oğlu F.CANDAN uzun yıllar göremediği babasını aramıştır. B.UZUN defalarca üvey babasının annesine olan şiddetine tanık olmuş, ayrıca defalarca kez tacize uğramıştır. B.UZUN’UN annesi N.CANDAN eşinin kızına tacizde bulunduğunu öğrendiği zaman, eşi Ş.CANDAN’I bıçaklayarak öldürmüştür. Yaşadığı bunca hadiseden sonra annesinin üvey babasını da gözünün önünde öldürdüğüne tanık olan B.UZUN psikolojik olarak tedavi görmeye başlar. Anne N.CANDAN kızının ve kendisinin yaşadığı travmalardan dolayı intihar ederek canına kıyar. Yıllar sonra birbirine kavuşan üvey kardeşler ilk etapta her ne kadar anlaşamayıp gerginlikler yaşasalar da ve birbirlerini yanlış tanımış olsalar da daha sonra aynı evde yaşamaya başlarlar. Erkek kardeş F.CANDAN üvey kardeşi B.UZUN’U bu süreçte yaşadığı bütün olumsuzlukları ve gördüğü kabusları tek tek not almış ve bir kitap çıkartmıştır.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2018
Tür * : Horror Thriller
Süre : 85 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Tuncer Gürbüz
Senaryo : Mustafa Kaya
Müzik : Gürkan Çakıcı
Görüntü Yönetimi : Malik Ejder Şentürk
Kurgu : Makinist Film
Sanat Yönetimi : Halim Çetin
Oyuncular : Mustafa Arya, İlayda Özdoğan, Yaşar Aydınlıoğlu, Ece Baykal, Mehmet Tanrıöver, Yavuz Çetin, Gülten Keskin, Cengiz Demir Öztürk.
Yapımcı Firma : Gürbüz Prodüksiyon (Tarık Karakulak)
Dağıtımcı Firma : MC Film
Sınıflandırma :
Editör : (2/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır