Haftanın Yeni Filmleri 15.06.2018  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 07.06.2018 - Arjantin)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Gary Ross
 

 

Ocean's 8
Ocean's Eight
Ocean's 8

Sandra Bullock, Cate Blanchett, Anne Hathaway, Mindy Kaling, Sarah Paulson, Awkwafina, Rihanna ve Helena Bonham Carter aksiyon macera “Ocean’s 8”de bir araya geliyor. Beş yıl, sekiz ay, 12 gün... ve devam ediyor. Hapisten yeni çıkmış olan Debbie Ocean (Sandra Bullock) hikayelere konu olmuş kariyerinin en büyük soygununu işte bu kadar süredir kurgulamaktadır. Ne gerektiğini bilmektedir: Başta eski suç ortağı Lou (Cate Blanchett) olmak üzere, kendi alanlarında en iyilerden oluşan bir ekibe ihtiyacı vardır. İki eski arkadaş uzmanlardan oluşan bir takım oluştururlar: Mücevherci Amita (Kaling); sokak dolandırıcısı Constance (Awkwafina); çalıntı mal alım satımında uzman Tammy (Paulson); hacker Nine Ball (Rihanna); ve moda tasarımcısı Rose Weil (Bonham Carter). Hedef 150 milyon değerinde pırlantadır. Bu pırlantaların olduğu kolye dünya çapındaki aktris Daphne Kluger’ın (Hathaway) boynunu süsleyecek ve yılın en önemli organizasyonu Met Gala’nın odağı olacaktır. Planları kaya gibi sağlam görünse de, ekibin işlerini bitirip oradan çıkmaları için yaptıkları planı kusursuz uygulamaları gerekmektedir; üstelik her şey göz önünde gerçekleştirilecektir. “Ocean’s 8”da kadın oyuncu kadrosuna Kluger’ın Gala’da partneri olan, her şeyden habersiz Claude Becker rolündeki Richard Armitage ve parçaları birleştirmeye çalışan sigorta müfettişi John Frazier rolündeki James Corden eşlik ediyor. Gary Ross (“Seabiscuit,” “The Hunger Games,” “Pleasantville”) “Ocean’s 8”i Olivia Milch’le birlikte senaryolaştırdığı kendi özgün hikayesine dayanarak yönetti. Steven Soderbergh ve Susan Ekins filmin yapımcılığını; Olivia Milch ortak yapımcılığını; Michael Tadross, Diana Alvarez, Jesse Ehrman ve Bruce Berman ise yönetici yapımcılığını gerçekleştirdiler.  
Ross’un kamera arkası ekibi; görüntü yönetiminde Eigil Bryld (“In Bruges”), yapım tasarımında Alex DiGerlando (“Beasts of the Southern Wild”), kurguda Oscar adayı Juliette Welfling (“The Diving Bell and the Butterfly”) ve kostüm tasarımında Sarah Edwards’dan (“The Secret Life of Walter Mitty”) oluşuyor. Filmin bestesi Daniel Pemberton’a (“Steve Jobs”) ait. “Ocean’s 8” George Clayton Johnson ve Jack Golden Russell’ın yarattığı karakterlere dayanıyor.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2018
Tür * : Action Adventure
Süre : 110 dakika
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Gary Ross
Senaryo : Gary Ross, Olivia Milch.
Müzik : Daniel Pemberton
Görüntü Yönetimi : Eigil Bryld
Kurgu : Juliette Welfling
Sanat Yönetimi : Henry Dunn, Kim Jennings.
Oyuncular : Sandra Bullock, Griffin Dunne, Deidre Goodwin, Daniella Rabbani, Brian J. Carter, Gemma Forbes, Katherine Hozier-Adams, Freddy J. Davila, Francesca Calo, Cate Blanchett, Midori Francis, Elliott Gould, Richard Armitage, Charlotte Kirk, Anne Hathaway, Linda Atkinson, Sas Goldberg, Steven Hauck, David Gibson, Craig Waletzko, Helena Bonham Carter, Alexandre De Betak, Mindy Kaling, Naheed Khan, Rihanna, Dakota Fanning.
Yapımcı Firma : Smokehouse Pictures
İthalatçı Firma : Warner Bros. Turkey
Dağıtımcı Firma : WB Turkey
Sınıflandırma :
Editör : (7/10)
IMDB Linki : https://www.imdb.com/title/tt5164214/?ref_=ttrel_rel_tt

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır