Haftanın Yeni Filmleri 20.07.2018  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 18.07.2018 - Filipinler)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Ol Parker
 

 

Mamma Mia!: Yeniden Başlıyoruz
Mamma Mia: Here We Go Again

Yeniden şarkı söylemeye, dans etmeye, gülmeye ve aşık olmaya hazır olun. Mamma Mia! filminin tüm dünyada 600 milyon doların üstünde hasılat yapmasından 10 yıl sonra ABBA’nın şarkılarına dayanan yepyeni orijinal müzikalde büyülü Yunan adası Kalokairi’ye davetlisiniz. Filmin orijinal kadrosu yeniden rol alırken, müzikal komedi Lily James (Sindirella, Tam Gaz) gibi kadroya yeni katılanlarla birlikte 2018 yazında vizyona girecek. Mamma Mia! Yeniden Başlıyoruz filminin yapımcıları, orijinal filmin de yapımcıları olan Judy Craymer ve Gary Goetzman. Craymer ayrıca tüm dünyada sahne alan hit müzikalin de yaratıcısı. Hayatımın Tatili (The Best Exotic Marigold Hotel’) filminin yaratıcısı Ol Parker devam filmini, Catherine Johnson, Richard Curtis ve Parker’ın hikayesinden yazmış. Benny Andersson ve Björn Ulvaeus, ekibe müzikler ve şarkı sözleri için geri dönüyor. Tom Hanks, Rita Wilson, Phyllida Lloyd, Richard Curtis ve Nicky Kentish Barnes da idari yapımcılar. Oscar® ödüllü Meryl Streep Donna rolüyle, Julie Walters, Rosie rolüyle Christine Baranski ise Tanya rolüyle Mamma Mia! filmindeki rollerine geri dönüyorlar. Amanda Seyfried ve Dominic Cooper da Sophie ve Sky olarak yeniden bir araya geliyor. Pierce Brosnan, Stellan Skarsgård ve Oscar® ödüllü Colin Firth ise Sophie’nn olası 3 babası Sam, Bill ve Harry’yi canlandırmak üzere dönüyorlar. Film, geçmişte kurulan ilişkilerin günümüzde yankılandığını göstermek üzere zamanda bir ileri bir geri giderken James, genç Donna rolünü canlandıracak. Genç Rossie ve genç Tanya rollerini ise Alexa Davies (X + Y) ve Jessica Keenan Wynn (Broadway’s Beautiful) canlandıracak. Genç Sam’i Jeremy Irvine (Savaş Atı) canlandırırken genç Bill’i Josh Dylan (Müttefik), genç Harry’yi de Hugh Skinner (Kill Your Friends) canlandıracak.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2018
Tür * : Comedy Musical
Süre : 114 dakika
Ülke : İngiltere Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Ol Parker
Senaryo : Richard Curtis, Ol Parker, Catherine Johnson, Judy Craymer.
Müzik : Benny Andersson, Anne Dudley, Björn Ulvaeus.
Görüntü Yönetimi : Robert D. Yeoman
Kurgu : Peter Lambert
Sanat Yönetimi : James Lewis, Jason Virok.
Oyuncular : Lily James, Amanda Seyfried, Meryl Streep, Dominic Cooper, Pierce Brosnan, Stellan Skarsgård, Christine Baranski, Colin Firth, Ruby Sheridan, Julie Walters, Jeremy Irvine, Andy Garcia, Josh Dylan, Hugh Skinner, Celia Imrie, Jessica Keenan Wynn, Alexa Davies, Hélène Cardona, Naoko Mori, Omid Djalili, Panos Mouzourakis, Togo Igawa, Sonia Dorado, Debra Leigh-Taylor, Alexandra Ford, Susanne Barklund, Amelia O'Loughlin, Gerard Monaco, Lampros Kalfuntzos, Anna Antoniades.
Yapımcı Firma : Legendary Entertainment, Universal.
İthalatçı Firma : UIP Turkey
Dağıtımcı Firma : UIP Turkey
Sınıflandırma :
Editör : (7/10)
IMDB Linki : https://www.imdb.com/title/tt6911608/?ref_=nv_sr_1

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır