Haftanın Yeni Filmleri 20.07.2018  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 12.10.2017 - İtalya)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Fernando León de Aranoa
 

 

Pablo Escobar'ı Sevmek
Loving Pablo

Pablo Escobar’ı Sevmek, ülkeyi bölen bir terör saltanatında, dünyanın en çok korkulan uyuşturucu lordu Pablo Escobar’ın (Javier Bardem) yükselişi ve düşüşüyle beraber Kolombiya'nın en ünlü gazetecisi Virginia Vallejo'yla (Penelope Cruz) yaşadığı istikrarsız aşkını konu alır. Virginia Vallejo'nun en çok satan kitabı “Loving Pablo, Hating Escobar” üzerine temellendirilmiş Pablo Escobar’ı Sevmek filminde Javier Bardem başroldedir, Escobar'ın romantik bir şekilde bağlantılı olduğu ve sonunda Kolombiya hükümeti yolsuzluğuna maruz kalmasının ardından birçok ölüm tehdidi alan Vallejo'yu ise Penélope Cruz canlandırmaktadır. Filmi bir araya getirmek film yapımcılarından biri olan Bardem'in birkaç yılını aldı. “1998'den beri  ‘Pablo Escobar’ karakterini bir kişi olarak merak ettim. Son yirmi yıl boyunca, birçok Escobar rolü teklifleri aldım, ama onları her zaman reddettim çünkü bir stereotipin ötesinde hiçbir şey hissetmediler. ” Pablo Escobar, 20. yüzyılın son yıllarında suç tarihini değiştirmesiyle meşhurdur. Tarihin en zengin suçlusu, 1990'ların başında bugünün 55 milyar doları değerinde olan 30 milyar dolarlık net bir servete sahipti ve bu servet onu ‘Kokainin Kralı’ olarak Dünya’nın en zengin insanlarından biri haline getirdi. Escobar'ın karizması ve bulaşıcı popülaritesi onu kendi ülkesi Kolombiya'da siyasette kısa bir kariyer sahibi olmaya itti. Kariyerinin tepesindeyken karteli Amerika’ya giren kokainin %80’ini tedarik ederek 21,9 milyar dolarlık bir kişisel servet oluşturmasına sebep oldu. Escobar'ın Kolombiya'da bir uyuşturucu efendisi olarak sürsürdüğü saltanatı, Güney Amerika ülkesini yirmi yıl süren kargaşaya sürükledi ve Escobar dünyanın en çok aranan kaçaklarından biri haline geldi. Bir çiftçinin oğlu, bir noktada gezegendeki yedinci zengin kişi haline gelmişti. Uyuşturucu kaçakçılığına acımasız yaklaşımı 3 bin kişinin ölümüne sebep oldu. Böyle dramatik bir gerçek hayat karakteri, 1993 yılının Aralık ayında ölümünden sonra televizyon, birçok belgesel ve uzun metrajlı filme ilham verdi.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2017
Tür * : Biography Crime Drama
Süre : 123 dakika
Ülke : İspanya Bulgaristan
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Fernando León de Aranoa
Senaryo : Fernando León de Aranoa
Müzik : Federico Jusid
Görüntü Yönetimi : Alex Catalán
Kurgu : Nacho Ruiz Capillas
Sanat Yönetimi : Iñigo Navarro
Oyuncular : Javier Bardem, Penélope Cruz, Peter Sarsgaard, Julieth Restrepo, Óscar Jaenada, Fredy Yate, Ricardo Niño, Pedro Calvo, Joavany Alvarez, David Valencia, Santiago Londoño, Juan Sebastián Calero, Quique Mendoza, Ariel Sierra, Julio Nava, Miguel Such, Atanas Srebrev, Juan Pablo, Tania Valencia, Erik Rodriguez, Sara Deray, Patrick Forster-Delmas, Mark Basnight, Lillian Blankenship.
Yapımcı Firma : Escobar Films, B2Y EOOD.
İthalatçı Firma : The Moments Entertainment /TME
Dağıtımcı Firma : TME
Sınıflandırma :
Editör : (6/10)
IMDB Linki : https://www.imdb.com/title/tt4682788/?ref_=nv_sr_4

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır