Haftanın Yeni Filmleri 21.09.2018  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 05.09.2018 - Endonezya)

» Sinemalar ve Seanslar
bu film türkçe seslendirilmiştir imax atmos  

Corin Hardy
 

 

Dehşetin Yüzü
The Nun
The Nun

Yapımcı James Wan, “The Conjuring/Korku Seansı” ve “The Conjuring 2/Korku Seansı 2,” den sonra, “The Nun / Dehşetin Yüzü” ile, bu evrenin başka bir karanlık köşesini keşfediyor. Corin Hardy’nin (“The Hallow”) yönettiği, yeni korku festivalinin yapımcıları,“The Conjuring/Korku Seansı” serinin de yapımcıları olan James Wan ve Peter Safran. Romanya’nın ücra köşesindeki bir mansatırda, bir rahibe kendi hayatına kıydığında, geçmişi sorunlu bir rahip ve genç bir rahibe adayı, Vatikan tarafından olayı araştırmaları için bölgeye gönderilir. Sadece hayatlarını değil, inançlarını ve ruhlarını da riske atarak gelen bu ikili, ilk kez “The Conjuring/Korku Seansı” evreninde izleyicileri dehşete düşüren, aynı şeytani rahibeye karşı, bir savaş alanına dönüşen manastırda mücadele verirler. “The Nun / Dehşetin Yüzü”nin başrollerinde Oscar aday Demian Bichir (“A Better Life”) Peder Burke rolünde, Taissa Farmiga (TV’s “American Horror Story”) Rahibe Irene rolünde, Jonas Bloquet (“Elle”) köylü Frenchie rolünde, Charlotte Hope (“Game of Thrones”) manastırdaki Rahibe Victoria rolünde, Ingrid Bisu (“Toni Erdmann”) Rahibe Oana rolünde, ve Bonnie Aarons da, bu filme ismini veren karakter, “The Conjuring/Korku Seansı” evrenindekiyle aynı rolünde yer alıyorlar. Corin Hardy’nin yönettiği “The Nun / Dehşetin Yüzü”nün senaryosunu Gary Dauberman (“It”), hikayesini Dauberman ve James Wan yazdılar. New Line Cinema’nın sunduğu, bir Atomic Monster / Safran Company yapımı olan “The Nun / Dehşetin Yüzü” bir Warner Bros. Entertainment Şirketi olan Warner Bros. Pictures tarafından dağıtılacak.

 

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2018
Tür * : Horror Mystery Thriller
Süre : 96 dakika
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Corin Hardy
Senaryo : Gary Dauberman
Müzik : Abel Korzeniowski
Görüntü Yönetimi : Maxime Alexandre
Kurgu : Michel Aller, Ken Blackwell.
Sanat Yönetimi : Adrian Curelea, Vraciu Eduard Daniel.
Oyuncular : Demián Bichir, Taissa Farmiga, Jonas Bloquet, Bonnie Aarons, Ingrid Bisu, Charlotte Hope, Sandra Teles, August Maturo, Jack Falk, Lynnette Gaza, Ani Sava, Michael Smiley, Gabrielle Downey, David Horovitch, Tudor Munteanu, Lili Bordán, Scarlett Hicks.
Yapımcı Firma : Atomic Monster, New Line Cinema, The Safran Company.
İthalatçı Firma : WB Turkey
Dağıtımcı Firma : WB Turkey
Sınıflandırma :
Editör : (7/10)
IMDB Linki : https://www.imdb.com/title/tt5814060/?ref_=ttrel_rel_tt

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır