Haftanın Yeni Filmleri 19.10.2018  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 03.10.2018 - Fransa)

» Sinemalar ve Seanslar
 

Bradley Cooper
 

 

Bir Yıldız Doğuyor
A Star is Born

“Bir Yıldız Doğuyor/ A Star is Born” un başrollerinde dört kez Oscar ödülüne aday gösterilen Bradley Cooper (“American Sniper,” “American Hustle,” “Silver Linings Playbook”) ve sayısız müzik ödülünün sahibi ve Oscar adayı, müzik “superstar” Lady Gaga, Gaga’nın bir sinema filmindeki ilk başrolünde bir araya geliyorlar.  Cooper, bu filmle ilk yönetmenlik çıkışını da yapıyor. Trajik aşk hikayesinin bu yeni versiyonunda Cooper, ünlü müzisyen Jackson Maine rolünde Ally (Gaga) adlı yetenekli müzisyeni keşfediyor ve ona aşık oluyor. Ally, büyük bir şarkıcı olma hayallerinden vaz geçmek üzereyken, Jakson onu spot ışıklarının altına çıkartıyor. Ama, Ally’nin yıldızı yükselirken, Jack’in içindeki şeytanlarla bitmeyen mücadelesi yüzünden ilişkileri zarar görüyor. “Bir Yıldız Doğuyor/ A Star is Born”un diğer rollerinde; Andrew Dice Clay, ile Dave Chappelle ve Sam Elliott yer alıyorlar. Filmde Ally rolünü oynayan, Gaga, Oscar adaylığını kazandığı şarkısı “Til It Happens to You”nun (“The Hunting Ground” filmi ile)  yanı sıra Cooper ve aralarında Lukas Nelson, Jason Isbell ve Mark Ronson’un yer aldığı diğer müzisyenlerle birlikte bu film için yazdığı orijinal şarkılarını da seslendiriyor. Filmdeki bütün şarkılar orijinal ve canlı olarak kayıt edildirler. “Bir Yıldız Doğuyor/ A Star is Born”un yapımcıları; Bill Gerber, Jon Peters, Bradley Cooper, Todd Phillips ve Lynette Howell Taylor.  Yönetici yapımcılar; Ravi Mehta, Basil Iwanyk, Niija Kuykendall, Sue Kroll, Michael Rapino ve Heather Parry. Senaryo yazarları Eric Roth ve Bradley Cooper & Will Fetters. Kamera arakasında Cooper ile işbirliği yapanlar; Oscar-adayı görüntü yönetmeni Matty Libatique (“Black Swan”), yapım tasarımcısı Karen Murphy, üç kez Oscar-adayı editör Jay Cassidy (“American Hustle,” “Silver Linings Playbook,” “Into the Wild”), ve kostüm tasarımcısı Erin Benach.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2018
Tür * : Drama Music Romance
Süre : 136 dakika
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Bradley Cooper
Senaryo : Eric Roth, Bradley Cooper, Will Fetters.
Müzik : Matthew Libatique
Görüntü Yönetimi : Jay Cassidy
Kurgu : Karen Murphy
Sanat Yönetimi : Matthew Horan, Bradley Rubin.
Oyuncular : Lady Gaga, Bradley Cooper, Sam Elliott, Andrew Dice Clay, Rafi Gavron, Anthony Ramos, Dave Chappelle, Alec Baldwin, Marlon Williams, Brandi Carlile, Ron Rifkin, Barry Shabaka Henley, Michael D. Roberts, Michael Harney, Rebecca Field, Derek Kevin Jones, Willam Belli, Dennis Tong, Josh Wells, Greg Grunberg, D.J. 'Shangela' Pierce, Drena De Niro.
Yapımcı Firma : Warner Bros. Pictures
İthalatçı Firma : WB Turkey
Dağıtımcı Firma : WB Turkey
Sınıflandırma :
Editör : (8/10)
IMDB Linki : https://www.imdb.com/title/tt1517451/?ref_=nv_sr_1

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır