Haftanın Yeni Filmleri 26.10.2018  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 25.05.2018 - Avusturya)

» Sinemalar ve Seanslar
 bluray  

Hüseyin Tabak
 

 

Çirkin Kral Efsanesi
Die Legende vom hässlichen König
The Legend of the Ugly King

Yılmaz Güney’e saygı duruşu niteliğindeki Çirkin Kral Efsanesi, ailesi, çalışma arkadaşları ve dostlarıyla yapılan röportajlarla sanatçının dünya görüşü, sanat anlayışı ve zorluklarla dolu hayatına eğiliyor. Güney’in 1982 Cannes Film Festivali’nde Yol filmi ile kazandığı Altın Palmiye’den sonra Avrupa sinemasında bir efsaneye dönüşmesini tanıklıklarla sunan film, dünya prömiyerini Yılmaz Güney’in 33. ölüm yıl dönümünde Toronto Film Festivali’nde gerçekleştirdi. Hüseyin Tabak’ın yedi yılda tamamladığı Çirkin Kral Efsanesi, Costa Gavras ve Michael Haneke gibi saygın yönetmenlerle söyleşiler de içeriyor.

They called him The Ugly King. A myth, a hero, a film legend. Who was Yilmaz Guney? A highly talented director? A revolutionary? A murderer? A genius or a lunatic? Young director Huseyin Tabak is looking for answers in The Legend of the Ugly King by doing research for a script about the Kurdish filmmaker from Turkey. Guney was sentenced to more than 100 years in prison. Mainly for political reasons but also for murdering a judge. He started making movies from jail. His most famous film YOL won the Palm d'Or in 1982. Tabak visits different countries where he meets with Guney's family, his actors, prestigious filmmakers as Michael Haneke or Costa Gavras, former inmates and people on the streets for whom Guney is still a hero. But the deeper Tabak digs, the more the legendary Ugly King appears human and vulnerable.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2017
Tür * : Biography Documentary
Süre : 122 dakika
Ülke : Avusturya Almanya
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Hüseyin Tabak
Senaryo : Hüseyin Tabak
Müzik : Judit Varga
Görüntü Yönetimi : Lukas Gnaiger
Kurgu : Andrew Bird, Christoph Loidl.
Sanat Yönetimi : Ralf Ricker
Oyuncular : Patrick Blossieri Yılmaz Güney, Tarık Akan, Costa-Gavras, Leyla Demirezen, Şule Demirezen, Halil Ergün, Miguel Ángel Estrella, Fatoş Güney.
Yapımcı Firma : Mitosfilm (Mehmet Aktaş, Hüseyin Tabak)
İthalatçı Firma : Kurmaca Film
Dağıtımcı Firma : Kurmaca Film
Sınıflandırma :
Editör : (6/10)
IMDB Linki : https://www.imdb.com/title/tt4240910/?ref_=nv_sr_1

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır