Haftanın Yeni Filmleri 02.11.2018  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 26.10.2018 - İsveç)

» Sinemalar ve Seanslar
üç boyutlu  bu film türkçe seslendirilmiştir  

Joe Johnston
 

 

Fındıkkıran ve Dört Diyar
The Nutcracker and the Four Realms

Clara'nın (Mackenzie Foy) tek istediği bir anahtardı, ölmüş annesinden hatıra, paha biçilmez bir hediye kutuyu açacak eşsiz bir anahtar. Vaftiz babası Drosselmeyer’in (Morgan Freeman) yıllık tatil partisinde kendisine verilen altın bir iplik onu, istenen anahtara yönlendirir, anahtar tuhaf ve gizemli bir paralel dünyada hızla kaybolur. Clara orada Phillip (Jayden Fowora-Knight) adlı bir askere, bir fare çetesine ve üç diyarı yöneten hükümdarlara rastlar: Kar Taneleri Diyarı, Çiçekler Diyarı ve Tatlılar Diyarı. Clara ve Phillip, Clara'nın anahtarını ele geçirmek ve düzensiz dünyaya yeniden ahenk getirmek için zalim Anne Ginger'ın (Helen Mirren) evi olan uğursuz Dördüncü Diyar’a meydan okumak zorundadır.

A young girl is transported into a magical world of gingerbread soldiers and an army of mice.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2018
Tür * : Adventure Family Fantasy
Süre : 99 dakika
Ülke : Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : Lasse Hallström, Joe Johnston.
Senaryo : Ashleigh Powell, Ashleigh Powell, E.T.A. Hoffmann, Marius Petipa.
Müzik : James Newton Howard
Görüntü Yönetimi : Linus Sandgren
Kurgu : Stuart Levy
Sanat Yönetimi : Tim Blake, Nick Dent.
Oyuncular : Mackenzie Foy, Tom Sweet, Meera Syal, Ellie Bamber, Matthew Macfadyen, Nick Mohammed, Charles Streeter, Morgan Freeman, Jayden Fowora-Knight, Jingles the Horse, Helen Mirren, Omid Djalili, Jack Whitehall, Eugenio Derbez, Richard E. Grant, Keira Knightley, Gustavo Dudamel, Misty Copeland, Max Westwell, Aaron Smyth, Sergei Polunin, Anna Madeley.
Yapımcı Firma : The Mark Gordon Company, Walt Disney Pictures.
İthalatçı Firma : UIP Turkey
Dağıtımcı Firma : UIP Turkey
Sınıflandırma :
Editör : (4/10)
IMDB Linki : https://www.imdb.com/title/tt5523010/?ref_=fn_al_tt_1

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır