Haftanın Yeni Filmleri 16.11.2018  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 14.11.2018 - Belçika)

» Sinemalar ve Seanslar
üç boyutlu  bu film türkçe seslendirilmiştir imax atmos dbox screenx 4dx  

David Yates
 

 

Fantastik Canavarlar 2: Grindelwald'ın Suçları
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Warner Bros. Pictures yapımı “Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları” J.K. Rowling’in yarattığı yepyeni beş Wizarding World™ (Büyücü Dünyası) macerasının ikincisi. Birinci filmin sonunda, güçlü karanlık büyücü Gellert Grindelwald (Johnny Depp), Newt Scamander’in (Eddie Redmayne) yardımıyla MACUSA (Amerika Sihir Bakanlığı) tarafından yakalanmıştı. Fakat tehditlerini yerine getiren Grindelwald kaçar ve onun gerçek niyetlerinden şüphelenmeyen müritler toplamaya başlar. Grindelwald’ın amacı sihirli olmayan tüm varlıkların üzerinde hüküm sürecek safkan büyücüler yetiştirmektir. Grindelwald’ın planlarını bozmak gayreti içindeki Albus Dumbledore (Jude Law) kendisinin yardım isteğini kabul eden ama önlerinde uzanan tehlikelerden habersiz eski öğrencisi Newt’le işbirliği yapar. Sevgi ve sadakat sınanırken, gitgide bölünen büyücülük dünyasında, en hakiki dostlar arasında ve aileler içinde çizgiler çekilir.   “Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları” iki kez Oscar adayı Jude Law (“Cold Mountain”, “The Talented Mr. Ripley”) ve üz kez Oscar adayı Johnny Depp’in (“Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street”, “Finding Neverland”, “Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl”) başını çektiği zengin bir oyuncu kadrosuna sahip: Oscar ödüllü Eddie Redmayne (“The Theory of Everything”), Katherine Waterston, Dan Fogler, Alison Sudol, Ezra Miller, Zoë Kravitz, Callum Turner, Claudia Kim, William Nadylam, Kevin Guthrie, Poppy Corby-Tuech. Film “Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar”da birlikte çalışan yönetmen David Yates’i, senarist-yapımcı J.K. Rowling’i ve yapımcılar David Heyman, Steve Kloves ve Lionel Wigram’ı yeniden bir araya getirdi. Tim Lewis, Neil Blair, Rick Senat ve Danny Cohen ise “Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları”nın yönetici yapımcılığını üstlendiler. “Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar”ın kamera arkası yaratıcı ekibi de yeniden bir araya geldi: Oscar ödüllü görüntü yönetmeni Philippe Rousselot (“A River Runs Through It”); üç Oscar ödüllü yapım tasarımcısı Stuart Craig (“The English Patient”, “Dangerous Liaisons”, “Gandhi” ve “Harry Potter” filmleri); dört Oscar ödülü bulunan kostüm tasarımcısı Colleen Atwood (“Chicago”, “Memoirs of a Geisha”, “Alice in Wonderland”, “Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar”); Yates’in uzun zamandır birlikte çalıştığı birçok BAFTA ödülüne sahip kurgu ustası Mark Day (son dört “Harry Potter” filmi, “Ex-Machina”) ve görsel efektler amirleri Oscar ödüllü Tim Burke (“Gladiator”) ve Oscar adayı Christian Manz (“Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 1”). Filmin müziği sekiz kez Oscar’a aday gösterilmiş James Newton Howard’ın (“Defiance”, “Michael Clayton”, “The Hunger Games” filmleri) imzasını taşıyor.

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2018
Tür * : Adventure Family Fantasy
Süre : 134 dakika
Ülke : İngiltere Amerika Birleşik Devletleri
Yerli/Yabancı : Yabancı
Yönetim : David Yates
Senaryo : J.K. Rowling
Müzik : James Newton Howard
Görüntü Yönetimi : Philippe Rousselot
Kurgu : Mark Day
Sanat Yönetimi : Lydia Fry
Oyuncular : Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Dan Fogler, Alison Sudol, Ezra Miller, Jude Law, Johnny Depp, Zoë Kravitz, Carmen Ejogo, Claudia Kim, Callum Turner, Victoria Yeates, Ólafur Darri Ólafsson, Kevin Guthrie, Fiona Glascott, Jessica Williams, Poppy Corby-Tuech.
Yapımcı Firma : Heyday Films, Warner Bros..
İthalatçı Firma : WB Turkey
Dağıtımcı Firma : WB Turkey
Sınıflandırma :
Editör : (7/10)
IMDB Linki : https://www.imdb.com/title/tt4123430/?ref_=ttco_co_tt

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır