Haftanın Yeni Filmleri 07.12.2018  (Dünyadaki ilk ticari vizyonu: 07.12.2018 - Türkiye)

» Sinemalar ve Seanslar
 bluray  

Ahmet Boyacıoğlu
 

 

Paranın Kokusu
Paranın Kokusu
The Smell of Money

Ankara’nın bir kenar mahallesinde yaşayan taksi şoförü Mehmet, kahve işletmecisi Metin ve işsiz gazeteci Adnan filmin kahramanları. Mehmet taksisine binen insanların karıştığı kanun dışı işleri arkadaşlarına anlatınca taksiye bir kamera koyuyorlar. Ankara’ya çapkınlığa gelen zengin bir iş adamına ait kayıt, şantaj ile para almalarını sağlıyor. Kahramanlarımız bu para ile yakın çevrelerindeki insanlara yardım ediyorlar. Mehmet’ın apartmanına taşınan Melek ile Mehmet arasında yakın bir ilişki gelişiyor. Ancak ‘Hanımefendi’ tarafından yönetilen, mafya-derin devlet olarak tanımlanabilecek bir örgüte ait bir dosya takside unutulunca, bir kenar mahalle komedisi olarak başlayan öykü, beklenmedik bir yöne evriliyor.

The three main characters of the film live in a down-at-heel suburb of Ankara: Mehmet is a cab driver, Metin runs a teahouse, and Adnan is an out-of-work journalist. When Mehmet regales his friends with tales of the murky and unlawful dealings that some of his passengers are involved in, they install a camera in the cab and record the passengers. The recording of a businessman who turns up in town for a little philandering presents an opportunity for blackmail and with this money, our heroes help those in need. Mehmet and Melek, who has newly moved in the same apartment building as him, develop an intimate relationship. When someone leaves behind in the cab a folder belonging to a mafia-deep state syndicate run by “Madam” this neighbourhood comedy evolves into unexpected territory.

 

Bu sayfada yeralan verilerin tamamı özgün içeriktir. Antrakt Sinema’dan izin almadan tamamı ya da parçası kopyalanamaz, kullanılamaz.
Yapım Yılı : 2018
Tür * : Drama
Süre : 103 dakika
Ülke : Türkiye
Yerli/Yabancı : Yerli
Yönetim : Ahmet Boyacıoğlu
Senaryo : Ahmet Boyacıoğlu
Müzik : Cem Anıl
Görüntü Yönetimi : Özgür Eken
Kurgu : Ahmet Boyacıoğlu, Semih Gülen
Sanat Yönetimi :
Oyuncular : Murat Kılıç, Şevval Sam, Emrah Kolukısa, Rıza Sönmez, Erkan Can, Muzaffer Özdemir, Ercan Kesal.
Yapımcı Firma : Gezici Film (Başak Emre)
Dağıtımcı Firma : Bir Film
Sınıflandırma :
Editör : (5/10)
IMDB Linki :

« Önceki Film  | Sonraki Film »

* Filmlerin tür bilgileri ülkesel ve bölgesel olarak tutarsızlıklar göstermektedir. Bu yüzden sayfalarımızda filmlerin tür bilgisine yer verirken en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız. Bu alanlarda kullanılan İngilizce sözcükler tam karşılıkları olmamakla beraber şu anlama gelmektedir: Action-Aksiyon, Adventure-Macera, Animation-Animasyon, Biography-Biyografi, Cartoon-Çizgi Film, Comedy-Komedi, Crime-Suç/Polisiye, Drama-Dram, Documentary-Belgesel, Erotic-Erotik, Fantasy-Fantazi/Hayali/Ütopik, History-Tarihi, Horror-Korku, Music-Müzik, Musical-Müzikal, Mystery-Gizem, Porn-Porno, Romance-Aşk, Sex-Seks, Sci-Fi-Bilim Kurgu, Sport-Spor, Thriller-Gerilim, War-Savaş
** Sayfalarımızda görüntülenen filmlerin teknik bilgileri, fotoğraflar ve konuları bu filmlerin Türkiye temsilcilerinin ya da sahiplerinin açıkladığı verilerdir. Filmlerin açıklama ve tanıtım metinleri değiştirilmeden yayımlanmaktadır. Bütün bilgiler ve görseller firmalardan temin edilmektedir. Filmlerin orijinal isimlerinin yayımında ise en köklü ve güvenilir kaynak olan, dünyanın ilk olarak takip ettiği IMDB (International Movie Database)'yi kaynak olarak almaktayız.
Haftanın Yeni Filmleri | Arşiv Ana Sayfasına Dön

Ana Sayfa | Film Arşivi | Gelecek Program | Haberler | Gişe Raporu | Köşe Yazıları
© Antrakt Sinema Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır